Back

Çfarë është dhe si funksionon Dermapen?

Postuar Sipas Biolaser Prishtinë Home Postuar në Info ,Marketing / 0 Komente

Dermapen eshte nje pajisje revolucionare e pajisur me nje numer te madh mikro-gjilperash te cilat realizojne shpime te lehta ne siperfaqen e epidermes, duke ju dhuruar nje lekure me te rinuar dhe me te fresket. 
Keto shpime nxisin aftesine rigjeneruese te vet organizmit nepermjet stimulimit te prodhimit te kolagjenit dhe shtimit te elementeve ushqyes te gjakut ne zonat e aplikuara.
PERFITIMET E TRAJTIMIT ME DERMAPEN:
-Permireson pamjen e rrudhave fine dhe linjave te holla te mimikes;
-Trajton cikatricet dhe shenjat e thella post-akne;
-Trajton pigmentimet dhe demtimet e lekures nga dielli;
-Ndihmon ne minimizimin e poreve;
-Strijat e lekures te krijuara nga humbja e elastines ne lekure;
-Permireson pamjen e lekures fale stimulimit te prodhimit te kolagjenit nga shpimet;


DISA NGA AVANTAZHET E TRAJTIMIT ME DERMAPEN:
-Teknike shume me e sigurte dhe efektive se cdo metode tjeter tradicionale;
-Vibrimi automatik realizon deri ne 1300 mikro-shpime ne sekond, shperndare ne te gjitha zonat e lekures, perfshire edhe ato qe jane te veshtira te arrihen nepermjet trajtimeve te tjera;
-Keto shpime bejne te mundur qe cdo preparat i aplikuar te perthithet lehte, duke na dhene mundesine qe te trajtojme problemet e lekures ne menyre specifike dhe te shpejte;
- Eshte procedure e padhimbdhme;
-Demtimi i lekures eshte minimal;
-Procesi i rikuperimit pas trajtimit eshte i shpejte ( 1-2 dite skuqje e lekures);
-Rezultatet jane te dukshme ne fare pak kohe. 


KUSH NUK DUHET TA BEJE?
Trajtimi me dermapen nuk lejohet në keto raste: semundjet dermatologjike, lëkurë të dëmtuar, shtatzani, herpes, infeksion te lekures, personat qe vuajne nga diabeti, personat qe perdorin medikamente antikoagulante. Dermapen nuk perdoret brenda 48 oresh nga injektimi i neuromodulators ( te tille si Botox apo Dysport). Nuk duhet te behet deri ne 2 jave pas injektimit me mbushes te lekures ose volumizues per te shmangur inflamacionet e padeshiruara. Duhet te shmangen zonat e erreta te lekures qe duket te parregullta ( melanoma eshte nje kancer i lekures qe gjendet me se shpeshti ne zonat e trupit qe permbajne melanocite).


PAS TRAJTIMIT 
- Klienti qendron 60 minuta ne ambjentin tone
-Te shmanget prekja e fytyres me duar apo sende te kontaminuara
-Mos behet sauna, dush turkish dhe mos perdoret uji i nxehre ne zonen ku eshte aplikuar trajtimi.
-Te shmanget espozimi ne rrezet e diellit per 5-6 ditë 
–Të përdoret gjithmonë mbrojte për rezet e diellit me SPF 50.

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë të shënuara *

Ju duhet të për të postuar komentin